Regenton

Wateropvangproject afgerond

Het project “Wateropvang van de daken” georganiseerd door de Commissie Duurzaam Berkum en de Commissie “Groene Kerk” van De Hoofdhof is afgerond.

Alle wateropvang-aanvragen waren voor 5 april jl. ingeleverd en de subsidie bijdragen zijn inmiddels ontvangen. Het werd een project met hindernissen door corona, stijgende energieprijzen en procedurewijzigingen.
Gelukkig kregen we verspreid in Berkum verschillende en goede voorbeelden, die een goede uitstraling gaven. Er gaat steeds meer aandacht naar goed watergebruik (voor de planten). De erg droge juni maand van dit jaar heeft al wel bewezen dat extra water dichtbij interessant en belangrijk is. We weten nog niet goed hoe de klimaatverandering
uitpakt. Wereldwijd zijn er dit jaar wel erg veel klimaatrampen geweest.

Mocht er belangstelling zijn: Er zijn nog infofolders over regentonnen en wateropvang beschikbaar.
Verder dank aan ieder die een bijdrage aan dit project heeft geleverd.

Contact: H. Lammersen: h.lammersen@ziggo.nl

Nog een tip: Voor de winter is het nodig de regenton leeg te laten lopen, want bij vorst zet water uit en daar is een regenton vaak niet tegen bestand!